Přestaňte podporovat týrání zvířat!
Mnoho z nás, podporuje týrání zvířat, aniž by o tom sami věděli. Přemýšleli jste někdy na tím, jaký význam může mít jeden „like“ či sdílení obsahu na Facebooku?
Víte, o jaké zvířátko jde, řekneme-li slovo outloň? Jistě jste ho již několikrát viděli. Outloň je třídou savců, řádu primátů pocházející z jihovýchodní Asie. Jedná se tedy o malou poloopičku dorůstající se 20-40 centimetrů. Typický je svýma velkýma očima a roztomilým vzhledem.
Jestliže jste příznivcem Facebooku, jistě jste již zaznamenali video, na kterém má žena na klíně položené toto zvířátko a lechtá jej pod pažemi. Celé video vypadá roztomile a nasbíralo spoustu „like“ a komentářů. Napadlo vás ale někdy, že pokud na takovéto video zareagujete kladně, podporujete tak pytláctví a nelegální prodej zvířat? I když to na první pohled vypadá velice roztomile, lechtání zvíře velice bolí a je pro něj velice nepříjemné. Nebudeme přehánět, nazveme-li to týráním, či mučením. Zvednutými packami se zvíře brání. V loktech má žlázy, kde shromažďuje jed. Ačkoliv to vypadá velice roztomile, zvíře je ve skutečnosti vystrašené k smrti.
V první řadě je nutné říct, že tento tvor (stejně tak jako naprostá většina divokých zvířat), není absolutně vhodná k držení v domácnosti. Outloňové jsou zvyklí za jeden den urazit mnoho kilometrů, být zavřeni doma v malé kleci, je pro ně naprostou noční můrou.
Outloni nejsou zvyklí na přímé světlo. Žijí v hlubokých lesích a z přímého slunečního svitu je bolí oči. Nehledě na to, že lidé chovající tyto tvory v zajetí, většinou nemají ponětí, jak se o ně správně starat.
Tyto poloopičky (ale i mnohá další volně žijící zvířata), jsou lovena a přepravována ve velice malých boxech bez kyslíku. Mnozí z nich po cestě zahynou a to vše jen proto, aby mohla být následně prodána na černém trhu, nebo nic netušícím turistům.
Roztomile vypadající videa na internetu, bývají často jen maskované týrání zvířat. Kladnými rekcemi tento trh jen podporujete.