Jak vyčistit koberec od skvrn a nečistot
Zkuste to s jedlou sodou – jedlá soda je chemická látka, která je naprosto netoxická a vhodná nejen jako čistidlo, ale lze ji využít i pro umývání vlasů. Nevěříte? Vyzkoušejte v kombinaci s kondicionérem – jablečným octem a budete mile překvapeni. Sodou v roztoku s teplou vodou si můžete vypomáhat na lokální znečištění koberců, ale tento postup je vhodný pouze jako dočasné řešení vzhledem k tomu, že je postižené místo žádoucí propláchnout čistou vodou. A zde narážíme na klasický problém – jak to udělat, když je koberec příliš velký? Malé koberečky můžete vytáhnout na zahradu a propláchnout hadicí, anebo je umývat pod tekoucí vodou ve vaně, ale metráž ode zdi ke zdi? Tam by měla nastoupit těžká technika.
Jednou za čas bychom měli koberec podrobit strojnímu čištění koberců Wismont čištění, zvláště pak syntetická vlákna metráží. Ta se totiž zanáší mazlavým prachem, aniž bychom tomu věnovali pozornost. Žádný vysavač neodsaje nečistoty tak důkladně, aby byl stoprocentní, vždy tam něco zůstane. Prach však není suchý, obsahuje i částečky tuku, navíc tomu můžeme ještě vypomáhat sami, když trousíme ze svých těl odumřelé kožní šupinky a chodíme často po koberci bosi, takže tu ulpívá i mastný pot z chodidel.
Bosá chodidla bývají největším zdrojem znečištění, navíc jsou na nich kolonie bakterií, které pot rozkládají a šíří kolem sebe typický odér. U zdravých lidí je složení bakterií příznivé např. pro šlapání zelí, tyto organismy jsou navíc přínosné pro naše trávení a podomácku vyráběné kysané zelí (např. na Slovácku) vám můžeme jen doporučit, ale přece jen bakterie nepatří na koberec.
Pomůže Rotovac
Systém Rotovac si poradí s usazenými nečistotami i zápachem, který je mnohdy patrný hlavně tam, kde se často chodí naboso. Rotující kartáče a podtlak jednotlivá vlákna očistí a nečistoty se odsají do sběrného koše. Systém Rotovac je patentovaný a jde o špičkový výrobek ve své kategorii.